Shutterstock

Nieuws Vlees & Eiwit

China weert rundvlees JBS van markt

Donderdag 15:50 uur - Matthijs Bremer

China heeft de import van zeven rundvleesexporteurs in de ban gedaan.  Bedrijven uit onder meer Brazilië, Argentinië, Uruguay en Mongolië worden van de Chinese markt geweerd. Een van de getroffen bedrijven is 's werelds grootste vleesbedrijf JBS. De beslissing komt op een opmerkelijk moment.  

Lees Foodbusiness 14 dagen gratis

Maak gratis én vrijblijvend 14 dagen kennis
met onze marktinformatie

Onbeperkt alles lezen?

Kies het abonnement dat het beste bij u past

  • Toegang tot alle Premium marktinformatie
  • Technische Analyse van grondstoffen en valuta
  • Inzicht in actuele prijzen en noteringen
Voordeligste keuze
Heeft u een tip, suggestie of opmerking naar aanleiding van dit artikel? Laat het ons weten

De grootste spelers die met het importverbod te kampen krijgen zijn het Argentijnse Frigorífico Regional General Las Heras en Frio Dock – en drie Braziliaanse leveranciers: Frisa Frigorífico Rio Doce, Bon-Mart Frigorifico en JBS. Ten slotte werd ook het Uruguayaanse Frigorífico Sirsil slachtoffer. Volgens de Braziliaanse belangenvereniging voor de rundvleessector Abiec hebben de bedrijven fouten gemaakt bij de registratie van hun producten. De organisatie geeft aan met de Chinese autoriteiten in gesprek te zijn over een herstel van de situatie.  

Het valt niet uit te sluiten dat de actie verband houdt met de zeer ruime Chinese rundvleesmarkt. Terwijl de Chinese rundvee- en rundvleesprijzen onder druk staan, importeerde China in 2024 een recordvolume van 2,87 miljoen ton rundvlees. Om deze reden besloot China eind vorig jaar een onderzoek te starten naar de groeiende rundvleesimport. De resultaten van het onderzoek worden later dit jaar verwacht.  

Bel met onze klantenservice 0320 - 343 368

of mail naar support@foodbusiness.nl

wilt u ons volgen?

Ontvang onze gratis Nieuwsbrief

Elke dag actuele marktinformatie in uw inbox

Aanmelden