Fuite heeft bekendgemaakt dat de slachterij in Beernink wordt gesloten. Op vrijdag 28 maart zijn daar de laatste kalveren voor FuiteVeal geslacht. Het bedrijf heeft besloten tot deze sluiting omdat de capaciteit van de voormalige Gosschalk-slachterij inmiddels toereikend is om aan de vraag te voldoen.
"De sluiting zat al sinds de overname van Gosschalk in de planning", zo vertelt Klaas Kuiper, verantwoordelijke voor de planning van de slachtingen, tegen Boerenbusiness. De capaciteit van het bedrijf is volgens de planner overbodig, aangezien Fuite meer dan voldoende capaciteit heeft voor het bedrijf. Beide locaties openhouden was simpelweg niet lucratief, aldus Kuiper. Op de locatie werden maximaal 1.500 kalveren per week geslacht.
Eind 2023 nam Fuite de grote runderslachterij Gosschalk in Epe over. Die overname volgde nadat Gosschalk werd meegesleurd in het faillissement van het Deense bedrijf Skare Meat Packers. Skare raakte in financiële problemen toen bleek dat de administratie van hun voorraden niet op orde was, waardoor het bedrijf zijn grote klanten niet meer kon uitbetalen. Met de overname kreeg Fuite een volwaardige, grootschalige slachterij in handen. Voor de aankoop draaide Gosschalk jaarlijks een omzet van circa €200 miljoen.
Overcapaciteit
Fuite kocht de slachterij Beernink in 2021 om rosékalveren te slachten voor zijn merk Veal Fine. Het was de tweede slachtlocatie die het van oorsprong in diervoeding gespecialiseerde bedrijf verwierf. De geschiedenis lijkt zicht te herhalen. Vijf jaar eerder had Fuite al een slachterij in Tubbergen aangekocht. Deze locatie werd in 2020 gesloten vanwege de beperkte capaciteit en de ligging dicht bij een woonwijk.