Shutterstock

Nieuws grondstoffen

Bezuinigingen Trump treffen kwaliteitscontrole VS

Vandaag 11:50 uur - Klaas van der Horst

Het massieve bezuinigingsplan op de overheidsuitgaven dat de VS heeft ingezet onder president Trump, treft ook de kwaliteitscontroles op zuivelproducten en andere voedingsmiddelen. Controle op A-kwaliteit behoort tot het verleden.

Lees Foodbusiness 14 dagen gratis

Maak gratis én vrijblijvend 14 dagen kennis
met onze marktinformatie

Onbeperkt alles lezen?

Kies het abonnement dat het beste bij u past

  • Toegang tot alle Premium marktinformatie
  • Technische Analyse van grondstoffen en valuta
  • Inzicht in actuele prijzen en noteringen
Voordeligste keuze
Heeft u een tip, suggestie of opmerking naar aanleiding van dit artikel? Laat het ons weten

Dit hebben het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid en de controledienst FDA bevestigd. In totaal moet genoemd ministerie $40 miljard bezuinigen, als gevolg waarvan tienduizenden ambtenaren worden ontslagen.

Daardoor worden sinds afgelopen maandag (21 april) geen controles meer uitgevoerd of producten nog wel voldoend aan de standaard voor eerste klas kwaliteit.

Vanwege de onrust die dit gaf, hebben de FDA en regionale overheden zich gehaast om te verzekeren dat dit niet betekent dat melk, kaas en andere producten voortaan ongekeurd naar de consument gaan. Er wordt zeker nog gecontroleerd, maar via periodieke controles in fabrieken, minder frequent en intensief. Eerder was al bekend geworden dat de FDA was opgehouden met het controleren van melk en zuivelproducten op de aanwezigheid van (sporen van) vogelgriep en cyclospora, een darmparasiet die diarree veroorzaakt en wel in de VS voorkomt maar weinig in de EU.

Het is nog niet duidelijk wat dit alles betekent voor de export van Amerikaanse zuivel en andere voedingsmiddelen. De regering-Trump wil juist meer Amerikaans product exporteren, in het bijzonder naar landen met een negatieve handelsbalans, maar extra zorgen over de kwaliteit van het product betekenen wel een extra hindernis.

Bel met onze klantenservice 0320 - 343 368

of mail naar support@foodbusiness.nl

wilt u ons volgen?

Ontvang onze gratis Nieuwsbrief

Elke dag actuele marktinformatie in uw inbox

Aanmelden